Dodaj komentarz

Kryzys? Jaki cholera kryzys?

Jakoś ostatnimi czasy mało prasy czytam. Wieści w niej zawsze są katastroficzne, życie ludzkie gówno warte a do tego ostatnio okazuje się, że spekulacyjne oszczędności trzymane – o pardon – „inwestowane” na giełdzie przez narzucone nam towarzystwa ponoć inwestycyjne, także szlag trafia.

I tu mam jedno zasadnicze pytanie: czy prócz problemów z zaciągnięciem kredytu na jeszcze większą konsumpcję jakoś ten ponoć kryzys odczuwacie? Półki sklepowe jak były pełne, tak pełne pozostały. A nie – tu się nieco zmieni z czasem: będą pełniejsze. Wszak Święta za pasem… O obcinaniu mi pensji nikt nie myśli. Dobrych pracowników nie możemy się doszukać od miesięcy. Za to poważnie moja firma myśli o wykorzystaniu trudniejszego rynku kredytów i dobraniu się konkurencji do tyłka. Dokładnie to samo myśli konkurencja, czyli chyba wszystko jest w jak najlepszym porządku a jedyną różnicą będzie to, że tym razem być może pożyczone pieniądze będą miały jakieś pokrycie. No chyba że pożyczkodawcy niczego się nie nauczyli ale to w sumie ich problem. Równie dobrze pożyczkę można spłacać skarbowi państwa.

Kryzys? Oto jak wygląda kryzys:

Kolejka po papier toaletowy

Kolejka po papier toaletowy

Na szczęście te czasy już dawno są przeszłością. Teraz możemy mówić co najwyżej o pewnej stagnacji bo na pewno nie o recesji. Podczas gdy inne kraje bankrutują (Islandia), Polska trzyma się całkiem nieźle. Nie wiem, dlaczego nie pisze się o jednak sensownym podejściu do instrumentów finansowych w naszym kraju. A, już wiem – zabrakłoby sensacyjnych nagłówków.

Może właśnie dlatego nie czytam ostatnio polskiej prasy i nie przeglądam polskich portali? Jak widzę, nie ja jeden tak mam

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: