5 Komentarzy

Życiorys Jezusa Chrystusa

 • ur. ok. 8-4 p.n.e.
 • jedyny syn robotniczej rodziny
 • cieśla
 • po osiągnięciu dorosłości nie kontynuuje tradycji rodzinnych, angażuje się w politykę
 • krzewi wywrotową ideę polityczną głoszącą w ogólnych zarysach obowiązek pomocy ubogim przez dzielenie się majątkiem, wolność każdego człowieka (co implikuje zniesienie niewolnictwa) oraz domaga się usunięcia handlu z miejsc kultu (co implikuje zmniejszenie a w perspektywie i być może zanik dochodów kapłanów). Jego idee uznane są za wywrotowe.
 • za działalność polityczną niezgodną z interesami rządzących zostaje skazany na śmierć przez ukrzyżowanie
 • zm. ok. 30-33 n.e.
 • pośmiertnie otoczony rosnącym z czasem kultem efektem którego było powstanie wierzeń religijnych związanych z postacią Jezusa
 • postać na trwałe wpisana w historię i wywierająca do dziś ogromny wpływ na różne religie oraz postawy etyczne

Jeden z pierwszych socjalistów, człowiek o bezkompromisowym podejściu do swoich przekonań. Niewątpliwa postać historyczna. Sporo mam dla niego szacunku. Po odrzuceniu religijnego garba, jaki temu człowiekowi przyprawiono, pojawia się obraz polityka z pasją i odwagą głoszącego potrzebę zmian i reform służącym poprawie warunków bytowych ludzi najbiedniejszych i pochodzących z marginesu, wykluczonych. Trybun ludowy, którego energia i przesłanie jest aktualne i żywe do dziś.

W to wierzę.

Reklamy

5 comments on “Życiorys Jezusa Chrystusa

 1. No proszę, spodobał Ci się temat i postanowiłeś zostać pseudo-teologiem. ;) Ale Twoja wiedza o Jezusie jest niestety żywcem ściągnięta z komunistycznej Encyklopedii Powszechnej PWN. Tam właśnie dokładnie taką podano definicję hasła „Jezus Chrystus”. Cóż, komuniści jakie mieli poglądy i od kogo pochodziły, to już wiemy. Wiadomo także jak komunizm skończył. Dokładnie w tę stronę zmierza Twoja pseudo-teologia CoSTa – w niebyt. :) Życzę choć paru wiernych wyznawców, ale sądząc po komentarzach pod innymi postami, chyba ich już masz i to całkiem fanatycznie oddanych idei. ;) Pozdrowienia.

 2. No proszę, spodobał Ci się temat

  Podoba mi się od kiedy na religie pierwszy raz poszedłem. Jakieś 27 lat będzie. To chyba dłużej, niż żyjesz.

  postanowiłeś zostać pseudo-teologiem

  ANI RAZU nie piszę tu o Jezusie per „bóg”, tylko że zrobiono z niego boga. Siłą rzeczy nie mogę (i nie chcę) w takim razie bawić się w teologię. Test z czytania oblany panie Makojad, sorry. Dalej wyobrażasz sobie, że ktoś myśli coś, co tobie się ubzdurało. Serio, to się leczy.

  Twoja wiedza o Jezusie jest niestety żywcem ściągnięta z komunistycznej Encyklopedii Powszechnej PWN

  Makojadku, obudź się i wydostań ze świata swoich fantazji. Rzeczywistość wygląda nieco inaczej: http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3917878

  Resztę bełkotu pozwól, że zleję jako typowy makojadowy bełkot i nabijanie kilobajtów kompletnie nic nie wnoszące.

 3. O, widzę że dorobiłeś się już własnego trolla. Skromna rada: weź go głodem.

 4. „Jakieś 27 lat będzie. To chyba dłużej, niż żyjesz.” – a po czym to oceniasz – Twojej ulubionej zmiennej czyli długości killobajtów? ;) Pudło.

  Nazwa pseudo-teolog była ironiczna, więc nie ma sensu jej rozpatrywać na poważnie.

  Chodzi o KOMUNISTYCZNĄ! wersję encyklopedii PWN (wydaną za komuny) – mam ją w domu (w wersji jednotomowej) jako relikt przeszłości. Polecam odwiedzić jakąś bibliotekę skoro już nie pamiętasz, że za komuny ateizm był „religią” państwową.

  Pozdrowienia.

 5. ” “Jakieś 27 lat będzie. To chyba dłużej, niż żyjesz.” – a po czym to oceniasz – Twojej ulubionej zmiennej czyli długości killobajtów? ;) Pudło.”

  To znaczy że jesteś starszy od Costy? I tak głupi?
  Masakra.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: