3 Komentarze

Przyszłość internetu

Ciekawą dziś u siebie na blogu wypowiedź zanotowałem. Komentował nieznany mi niestety chłopak, który bardzo ładnie podzielił użytkowników internetu na „znających się” i resztę. „Znający się” to użytkownicy komputerów a owa reszta to użytkownicy konsol, media center i podobnych ustrojstw, którzy w domyśle najpewniej nie korzystają z internetu, bo niby jak i czym.

Ciekawe jak długo jeszcze wśród użytkowników komputerów będzie pokutował mit o tym, że tylko ich w większości szare pudełka mogą służyć do pełnoprawnego korzystania z uroków sieci. Tak jakby nie zauważali ogromnego postępu technologicznego nie tylko samych konsol ale też domowych zestawów rozrywki, które oferują już nie tylko możliwość wciągania mediów czy choćby telefonów komórkowych, które umożliwiają dziś pełnoprawne uczestnictwo w sieci, z przeglądaniem (wygodnym!) stron włącznie, o graniu że już nie wspomnę.

Komputer przestał być już niezbędny do zabawy w necie. Można teraz bawić się na wiele sposobów i nie włączyć ani razu Windows czy innego Linuksa (o ironio, większość tych urządzeń działa pod kontrolą któregoś z tych systemów). Mówiąc szczerze to właśnie na posiadaczy dużych, szarych i szumiących pudeł patrzę z coraz większym zdziwieniem – komputer jeszcze być może jest najwygodniejszym sposobem korzystania z sieci ale na pewno już nie jedynym sensownym – sensowne staje się używanie konsol, media center i telefonów. Nadają się do tego po prostu coraz bardziej.

Jak więc będzie wyglądała przyszłość netu? 50 cali telewizora/monitora HD, wygodna kanapa, konsola pod TV, klawiatura zdalna i jazda! Szare pudło i przywiązanie do biurka? Po co?

Reklamy

3 comments on “Przyszłość internetu

 1. Nie bardzo wiem czym się różni szare pudło od konsoli z klawiaturą, to taki sam komputer. Taki Xbox360 szumi podobno całkiem zacnie.

  Media center to też komputer, tyle że podłączony do TV.

  Telefon to, zgódźmy się, mały komputer też.

  Podział na pudła i resztę uważam za sztuczny, choć tak samo sztuczne jest uważanie posiadaczy pudeł za „znających się”.

 2. Jeden problem – tv ma za małą rozdzielczość. Wiem, mam i do tyłka jest coś innego niż filmy i granie.

 3. byte:
  Niczym się nie różni. Stąd i wpis – rozbawiło mnie bardzo ale i zastanowiło to dzielenie na „znających się” (czyli posiadaczy kompa) i – w domyśle – nie znających się (czyli pozostałych). Po kiego, skoro to to samo, tyle że inaczej zapakowane (ba, z tymi samymi systemami operacyjnymi często). Pudło ma dla mnie tylko estetyczny wymiar. Jeśli mogę to samo robić z pudłem i z PS3, to wybieram PS3.

  btd:
  Necik w full HD wygląda całkiem dziarsko i pracuje się na tym bardzo fajnie. Szczerze mówiąc dzisiejsze telewizory lepiej się do podłączania do kompów nadają niż większość monitorów, szczególnie tych nie dla idiotów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: